Drama e 17-vjeçares që u vr a nga i dashuri në Greqi, më herët ishte përdhu nuar nga dy shqiptarë


Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë ndodhi pak ditë më parë në Greqi, ku një 17-vjeçare u vra nga i dashuri i saj pakistanez në apartamentin e saj.

Polici është vënë në ndjekje të autorit, i cili pas krimit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Ditën e sotme mediat greke kanë zbuluar se e reja kishte rënë pre e abuzimeve edhe disa vite më parë, kur ishte përdhunuar në grup nga dy shqiptarë dhe një 83-vjeçar grek.

Ngjarja ishte denoncuar nga babai i saj, kohë në cilën i moshuari kishte ndërruar jetë, ndërsa dy shqiptarët ranë në pranga dhe u lanë në burg.

Njëri prej tyre arriti që të arratisej drejt Gjermanisë, ndërsa tjetri ndodhet ende në burg.