Sherr i fortë në Maliq, plagosen me thi kë dy persona


Dy persona kanë mbetur në plagosur në Maliq si pasojë e një konflikti të çastit.

Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:10 në fshatin Bregas, Maliq.

Gjatë konfliktit kanë mbetur të plagosur G.M rreth 35 vjeç, banues në Bregas dhe B.P, 40 vjeç i cili u transportua në Spitalin e Korçës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Shtetasi G. M., me dëmtime më të lehta trupore, aktualisht ndodhet i shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.