“Publikoni telefonatat” Sali Berisha plas ‘b*mbën’: Ky personazh i rrezikshëm ka blerë vota për PS


Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë jashtë sallës së Kuvendit ku tha se kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka bashkëpunuar me bandat kriminale të Elbasanit.

Berisha: Ka të paktën mbi 50 telefonata dhe qindra kilometra zbardhje të gjata nga këto biseda. Taulant Bego është anëtar i inkriminuar kokë e këmbë nga banda e famshme të Elbasanit. Ai ka kryer detyra të paligjshme në interes të Gentian Sharrës, ky ka blerë vota për Taulant Begon, partinë socialiste. Ju bëj thirrje të publikoni çdo dokument që njëson Ramën me bandën e Elbasanit. Ka biseda për ngjarje të shumta. Po fole me bandat flet vetëm për krime, jo për dashuri.