Vjosa Osmani i surprizon të gjithë, presidentja e Kosovës shfaqet me një pamje të re (FOTO)


Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani i është nënshtruar një ndërhyrjeje në Antalia të Turqisë.

Lajmin e kanë dhënë medat vendase.

Në shkrimin e “Hurriyet” thuhet se Osmani i është nënshtruar një operacioni në stomak për të hequr kështu kilet e tepërta.

“Fotot e holla dhe në formë të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila prej kohësh vuan nga mbipesha , janë shpërndarë së fundmi në rrjetet sociale. U kuptua se Osmani e ka hequr peshën e tepërt me një operacion që ka bërë në Antalia” thuhet në shkrim.

Çfarë është kirurgjia e stomakut tube?

Përmes kësaj kirurgjie afërsisht 80 për qind e stomakut hiqet. Kështu, sasia e ushqimit të konsumuar kufizohet natyrshëm dhe arrihet humbja e shpejtë e peshës. Operacioni ka marrë këtë emër sepse forma e pjesës tjetër të stomakut i ngjan një tubi.