Tri shenjat e horoskopit më pak të prekura nga hëna e plotë “lule” e majit 2022


Nëse menduat se tronditja e prapavijës së Merkurit ishte kaotike, teatri qiellor sapo ka filluar.

Eklipsi hënor i hënës së plotë të majit 2022, i cili mbërrin më 15 maj, hyn në Akrepin transformues. Ju mund të prisni kthesa të komplotit – mendoni, ndryshime zemre ose një ndryshim në drejtim në karrierën tuaj .

Por nëse jeni një nga shenjat me fat të zodiakut, të prekura më pak nga eklipsi hënor i hënës së plotë të majit 2022, këto ndryshime do të ndjehen në një nivel shpirtëror.

Meqenëse eklipset hënore mund të ndodhin vetëm gjatë hënës së plotë, ai përforcon tensionin emocional që zakonisht ndjehet gjatë kësaj kohe. Eklipset hënore ndodhin kur toka është e vendosur midis diellit dhe hënës, dhe në mënyrë të ngjashme, ky hënor bllokon përpunimin e emocioneve.

Vazhdoni të lexoni për të zbuluar nëse jeni një nga shenjat e zodiakut më pak të prekur nga eklipsi hënor i plotë i majit 2022 dhe mësoni se si të përfitoni nga energjia e saj e fuqishme:

Gaforrja

Bricjapi

Peshqit