Tërmeti trondit Greqinë, ja magnituda


Një tërmet i fuqishëm, 4.3 shkallë Rihter ka tronditur të dielën rajonin e Kretës në Greqi, njoftoi Qendra Sizmike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

Ky tërmet me magnitudë 4.3 është shënuar gjatë pasdites të së dielës, përkatësisht në orën 16:22.

Tërmet pothuajse i të njëjtës shkallë të Rihterit e ka goditur Shqipërinë pak ditë më parë.

Epiqendra e tërmetit me magnitudë prej 4.1 shkallë Rihter, ishte 18 km larg Kukësit dhe 47 km larg Prizrenit në thellësi 2 km.