PD: Meta u shfaq sot si bashkëorganizatori i sulmit të Berishës kundër selisë blu


Partia Demokratike ka reaguar sërish në lidhje me deklaratat e presidentit Ilir Meta.

PD e quan organizator të sulmit që sipas tyre bëri Berisha në protestën e 8 janarit.

REAGIMI I PD
Ilir Meta u shfaq sot si bashkëorganizator i dhunës ndaj PD. Ai merrte informacion dhe jepte direktiva për sulmin nga banda e Berishës.
Berisha dhe Meta donin ta shkatërronin PD-në për hallin e tyre, por nuk ja dolën.