Horoskopi për ditën e sotme, e diel 5 dhjetor 2021


Dashi
Sipas horoskopit të Paolo Fox, në mëngjes do të jeni në top formë, por nga pasditja e tutje mund të shfaqet pak konfuzion. Ata që do të jenë në punë mund të ndihen të paduruar ndaj një kolegu apo bashkëpunëtor. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të kujdeseni për veten, sepse kur jeni të lodhur gjithmonë rrezikoni të vuani nga diçka, një dhimbje koke, një shqetësim në stomak.

Demi
Pasdite një Hënë e bukur në Bricjap, në shoqërinë e Venusit, do të favorizojë dashurinë, marrëdhëniet, takimet e reja dhe jetën shoqërore. Duhet të përfitoni prej kësaj, të sqaroni se çfarë nuk shkon ose thjesht të kaloni një kohë të këndshme, të përjetoni disa emocione të mira.

Binjakët
Në mëngjes dikush do të ndihet pak i çorientuar. Nëse një ditë më parë ka pasur komplikime në dashuri ose në familje, në orët e ardhshme do të dëshironi të jeni veçanërisht të kujdesshëm. Mundohuni të mos e përkeqësoni situatën! Deri në mbrëmje, për fat, do të keni një shans për t’u rikuperuar.

Gaforrja
Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, do të duhet shumë kujdes, sepse humori nuk do të jetë më i miri. Keni pasur një javë shumë të ngarkuar, të karakterizuar nga kaq shumë zemërime në punë që kanë përfunduar në dashuri dhe familje. Në orët e ardhshme do të keni një dëshirë të madhe për të qenë vetëm, pa shqetësime të mëdha rreth këmbëve tuaja.

Luani
Me Diellin dhe Mërkurin në një aspekt të favorshëm, mund të vijnë ide efektive, frymëzime të mira për t’u ndjekur. Keni probleme me shtëpinë, shumë shpejt do keni lajme interesante. Fatkeqësisht, Saturni do të jetë ende i kundërt. Planeti do të vazhdojë t’ju bëjë të mos ndiheni rehat në punë, do t’ju detyrojë të ndryshoni atë që nuk funksionon, të filloni nga e para nëse është e nevojshme.

Virgjëresha
Pasditja e së dielës do të jetë shumë fitimprurëse. Nuk ishit në formë të mirë të shtunën dhe mund të jeni mërzitur paksa. Mos u shqetesoni! Kjo e diel do t’ju ndihmojë të kompensoni kohën e humbur. Një Venus i bukur do të ngacmojë ndjenjat edhe tek beqarët. Do të ishte e rëndësishme të hiqni dorë nga çdo rezervë dhe ta lini veten të tërhiqeni nga emocionet e momentit.

Peshorja
Sipas parashikimeve të Paolo Fox, të dielën mbrëma mund të ndiheni pak të fundosur, të përjetoni disa shqetësime të vogla. Ndoshta ka disa vështirësi të vogla në marrëdhënien në çift, në marrëdhënien e punës dhe, megjithëse bëni sikur nuk ka ndodhur asgjë, thellë brenda mund të ndiheni keq për këtë. Kini kujdes nga historitë e porsalindura, pasi ato mund t’ju bëjnë të ndjeni shumë dyshime.

Akrepi
Nga kjo e diel duhet të filloni të rrethoheni me njerëz pozitivë, të cilët ju bëjnë të ndiheni mirë, ju mbështesin. Kjo sepse më në fund, pas një viti veçanërisht të vështirë, në muajt janar dhe shkurt do të mund të merrni pak kënaqësi. Duhet të organizoheni që tani, të përgatitni terrenin.

Shigjetari
Do të jeni shumë të fortë, plot pasion. Tani që keni rifituar vitalitetin tuaj, rritet një dëshirë e thellë për t’u dashuruar përsëri, për të përjetuar emocione të forta që ndjeni kur një histori është në fillimet e saj. Marrëdhënie të reja shumë premtuese.

Bricjapi
Siç parashikohet nga horoskopi i Paolo Fox-it, kalimi i Hënës në shenjë do të jetë veçanërisht i rëndësishëm. Mundohuni të përfitoni sa më shumë nga kjo periudhë. Disa projekte mund të shkojnë shumë larg, një risi e bujshme mund t’ju ndodhë nga një ditë në tjetrën. Dikush do ta kthejë jetën përmbys, do të rishqyrtojë prioritetet e veta. Bricjapët e rinj që kanë nisur së fundmi një biznes mund të jenë me shumë fat.

Ujori
Do të jetë një ditë që do t’ju japë pak qetësi dhe mbi të gjitha guxim. Përdoreni atë për të rishikuar dashurinë, mëdyshjet tuaja. Nëse, për shembull, keni menduar se keni pasur të drejtë të hiqnit dikë nga jeta juaj, tani mund të ndryshoni mendje. Do të ishte më mirë të ndaleni, mendoni me kujdes. Marrëdhënie të rëndësishme në horizont!

Peshqit
Tani për tani po përjetoni një punë në vazhdim të jetës suaj, qoftë edhe atë të dashurisë. Muajt ​​e ardhshëm do të jenë vendimtarë për ndërtimin e një jete të re, më të lumtur, edhe për Peshqit që kanë vuajtur shumë kohët e fundit. Ajo që ka rëndësi do të jetë të mos tregoheni kokëfortë me projekte apo njerëz që nuk e meritojnë energjinë tuaj. Që tani e tutje, përparësia juaj duhet të jetë një përballje e sinqertë dhe autentike me veten, madje edhe me ato hije që shpesh i shpërfillni.