Dalin detajet/ Plumbat i morën jetën, kush është Pjerin Xhuvani, ish-drejtor i LSI në Elbasan


Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Elbasan.

Personi që ka mbetur i pajetë si pasojë e të shtënave me armë zjarri është identifikuar si Pjerin Xhuvani.

Viktima rezulton një emër i njohur në qytet por dhe më gjerë.

Mësohet se 56-vjeçari ka qenë ish-drejtor i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Elbasan.

Ndërkohë, emri i Xhuvanit është përmendur edhe në përplasjet politike të ndodhura në Ditën e Verës.