Lëkundje të forta në Greqi, ja sa ballë ishte tërmeti që lëkundi dhe Athinën


Një tjetër tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë pasditen e sotme.

Lëkundja u shënua në perendim të Athinës, 17 kilometra nga qyteti i Aigio.

Sipas informacioneve që jep Instituti Gjeodinamik, lëkundjet ishin në thellësi 13 kilometër dhe kanë dhe lëkundje të forta.

Epiqendra e tërmetit u lokalizua 23 kilometra nga Patra.