Lajm i fundit/ Lëkundje tërmeti në det, ja sa ishte magnituda


Mesa duket as toka dhe as deti nuk po arrijne te gjejne qetesi nga lekundjet e termetit. Para pak minutash eshte regjistruar nje termet me magnitude prej 4.3 ballesh dhe me nje thellesi prej 16km ne detin Egje, prane fshtatit Sykia te Kalkidhikise ne Greqi. Nuk ka ende raportime per deme materiale.

Shpresojme qe keto lekundje te mos pasojne ne te tjera me pasoja katastrofike.

Theksojme se edhe Shqiperia ka disa dite qe eshte aktive me lekundje te njepasnjeshme termeti.